Vězení

…právě jsem se vrátil z lochu. Kámoši se na mě pěkně vykašlali. Kam jít, co dělat, jak trávit čas? To, co jsem od svobody očekával, se mi nesplnilo ani v nejmenším.

Svoboda. Krásné to slovo…a co teprve po pěti, deseti letech, strávených na jednom místě? Zdá se to být jako sen, ale často je to spíš noční můra. Najednou se člověk cítí, že ani nepatří tam, odkud pochází. Všechno se zdá tak jiné, složité a absurdní. Nikdy není pozdě začít i přesto, že to může být dlouhá a trnitá cesta. Je zde ještě nějaká možnost vrátit se zpět do koloběhu života, nebo je člověk odkázán na ulici a žití ze dne na den?

Kde Vám nejblíže mohou pomoci?

Benešov Vlašim Votice
CESTA INTEGRACE, O.P.S.
Našim obecným cílem je přispívat k rozvoji nových a netradičních metod sociální práce. Prostřednictvím komunitní práce napomáháme ohroženým skupinám obyvatel k aktivní seberealizaci. Našim dalším projektem je Občanská poradna. Jedná se především o sociálně právní poradenství. Poradna je nezávislým místem bezplatné, důvěrné a nestranné pomoci, která provází občany při jejich obtížích. Občanská poradna rovněž poskytuje poradenství v oblasti trestných činů a domácího násilí, na tuto poradenskou činnost má i akreditaci od Ministerstva spravedlnosti. Nabízí i možnost mimosoudního řešení sporů – tzv. mediaci.
  • Adresa: Masarykovo nám. 1, 256 01 Benešov
  • Telefon: +420 312 315 284, +420 774 780 107, +420 728 677 285
  • Email: poradnabenesov@cestaintegrace.cz, info@cestaintegrace.cz
  • Web: www.cestaintegrace.cz
  • www.facebook.com/Cesta-integrace
FARNÍ CHARITA VLAŠIM
Farní charita Vlašim je významným poskytovatelem sociálních a zdravotních služeb v regionu. V domácnostech klientů poskytuje Osobní asistenci, Pečovatelskou službu, Sociálně aktivizační služby pro seniory a osoby se zdravotním postižením. Dále provozuje Občanskou poradnu, která se zaměřuje na dluhové poradenství, ale její součástí je i psychologická poradna. Myslí na lidi, kteří se ocitnou v nepříznivé situaci a potřebují pomoc. Pro ně zřídila místo vzájemné materiální pomoci „Charitní obchůdek“. Spolupracujeme se sociálním odborem města Vlašim. Další terénní službou je Domácí zdravotní péče. Ta svou ošetřovatelskou formu od roku 2015 rozšířila o paliativní péči.  Její snahou je dopomoc osobám setrvat do posledních chvil s rodinou ve svém domácím prostředí. Péči zajišťuje ve Vlašimi a okolí a v Benešově a okolí. Dále organizujeme vzdělávací a humanitární akce. Půjčujeme rehabilitační, kompenzační a dětské pomůcky.
  • Adresa: Lidická 1715, 258 01 Vlašim
  • Telefon: +420 736 472 795(DZP), 739 580 363(terén), 733 676 737(poradna)
  • Email: info@charitavlasim.cz
  • Web: www.vlasim.charita.cz
  •          www.facebook.com/charitavlasim
Bohužel, v okolí Vašeho města se nenachází žádná organizace, která by Vám mohla pomoci. Zkuste, prosím, jiné město.

Nenašli jste, co jste hledali?

Otazník

Pokud jste nenašli potřebnou službu, která by pomohla ve vaší situaci, můžete zkusit vyhledávání v katalogu poskytovatelů služeb

Zobrazit katalog

Případně se můžete obrátit na Váš příslušný městský úřad

Benešov Vlašim Votice