Nabídka práce – Terénní pracovník pro oblast Benešov

Publikováno: 12.2.2019 Napsal(a): OSVZ

Magdaléna, o. p. s., organizace, která se již více než dvacet let zabývá prevencí a léčbou závislostí, hledá kolegu/kolegyni na pozici:

Terénní pracovník pro oblast Benešov

Hledáme teréňáka a káčkaře pro oblast Benešov

Už dávno víte, že honění se za výsledky v korporátu, ani nekonečné papírování na úřadě není nic pro Vás? Baví vás práce s lidmi a chtěli byste jim pomáhat? Zajímá vás adiktologie, nebo už s ní dokonce máte zkušenosti? Chcete pracovat v neziskovce, která úspěšně funguje přes 20 let? Je Vám alespoň 21 let? Jste trestně bezúhonní a po všech stránkách způsobilí? Tak hledáme právě Vás.

Kdo jsme my

Jsme mladý, ale sehraný tým Centra adiktologických služeb v Benešově. Věříme si navzájem, můžeme se jeden na druhého spolehnout, a tak hledáme někoho, kdo k nám dobře zapadne. Práce nás baví, což znamená, že se ji také snažíme neustále rozvíjet a posouvat dál. Pokud tedy rádi přicházíte s novými nápady, u nás určitě pro to bude prostor.

Jsme součástí velké organizace, která funguje v adiktologii už více jak 20 let a provozuje 17 sociálních, zdravotních a primárně-preventivních služeb v Praze a Středočeském kraji. Díky tomu mohou naši klienti přecházet mezi jednotlivými programy a službami, můžeme konzultovat složité otázky s dalšími kolegy, kteří jsou dlouholetí profesionálové v oboru

Co budete dělat

 • Budete pracovat s lidmi. S lidmi, kteří se nachází v obtížné životní situaci a užívají návykové látky. Ale také s těmi, kteří s nimi žijí a snaží se jim pomoct.
 • Budou za vámi chodit k nám do kontaktního centra v Benešově, ale vy za nimi budete také vyrážet ven. Někdy do squatu, někdy na makové pole, a nebo třeba do okolních vesnic. Když bude potřeba, budete s nimi chodit na úřady a k doktorům,
 • Budete jim měnit jehly, rozdávat kondomy, vést s nimi dialog a trpělivě naslouchat. Budete jim ale taky vymýšlet program, aby viděli, že v životě jsou i mnohem zábavnější věci než braní drog.
  S některými se uvidíte jen jednou, s některými budete mít prostor pro dlouhodobější práci formou case managementu.
 • Nebudeme lhát, bez papírování to nepůjde. Část své pracovní náplně strávíte u počítače, bylo by proto fajn, abyste byli kamarádi. Budete evidovat, vykazovat, zapisovat, komunikovat s úřady i dalšími státními orgány.


Koho potřebujeme

 • Nemusíte mít bůhvíjaké zkušenosti ani školy. Stačí, když se budete chtít učit a bude vás práce bavit. Oceníme, pokud už vzdělání v oboru (SŠ, VOŠ, VŠ zdravotního, sociálního či adiktologického směru), nebo praxi máte, zaučení vám půjde rychleji. A pokud nemáte, ale budete o práci v sociálních službách skutečně stát, pošleme vás na potřebný kurz.
 • Potřebujeme někoho, kdo u nás bude chtít pracovat alespoň na poloviční úvazek, každopádně ale platí, čím víc, tím líp. Určitě to bude chtít, abyste mohli chodit do práce nejen dopoledne, ale také odpoledne a někdy i v podvečer.
 • Bude bezva, když budete mít řidičák, ale nebojte se, že by to nešlo i bez něj.


Co vám můžeme nabídnout

 • Naše organizace je dostatečně velká, aby svým lidem nabídla stabilitu, ale pořád dost malá na to, abychom se všichni znali osobně. Postupně rosteme a rozšiřujeme spektrum našich služeb, ale nikdy na úkor jejich kvality. Víme, že vše má svůj čas.
 • Pravidelně se s ostatními kolegy setkáváme, ať už na vánočním večírku nebo strategickém plánování. Každý tedy dostane příležitost se na směřování společnosti aktivně podílet.
 • Snažíme se sledovat trendy, podporujeme vzdělání. Samozřejmostí je poskytovaná supervize a intervize. Pošleme vás na stáž do jednotlivých služeb, ať víte, jak to u nás chodí. Umožníme vám další profesní vzdělání. Když budete chtít, pošleme vás omrknout, jak to dělají v zahraničí. Vyzkoušíte si taky, jak funguje projekt financovaný z evropských dotací.

Myslíte si, že by nám to spolu mohlo šlapat? Pošlete nám pár slov o sobě a svůj životopis na email pucikova-at-magdalena-ops.cz . Do předmětu uveďte VŘ TP_BN_2019. Pokud budou sympatie na obou stranách, pozveme vás na pohovor, abychom se seznámili. Potom si u nás zkusíte dvoudenní stáž a když vše půjde, jak má, podepíšeme smlouvu. Začít můžete od 1. března 2019, ale nebojte se, že bychom se nedomluvili, pokud už máte jiné plány.

Informace o pozici

Společnost: Magdaléna, o.p.s.

Adresa: Nová pražská 399, Benešov

Požadované vzdělání: Středoškolské nebo odborné vyučení s maturitou

Zařazeno: Služby, Zdravotnictví a sociální péče

Typ pracovního poměru: Práce na zkrácený úvazek

Typ smluvního vztahu: pracovní smlouva, práce na živnostenský list/IČO, dohoda o pracovní činnosti

Zadavatel: Nezisková organizace

Praxe a stáže, pozice je vhodná pro absolventy.

Magdaléna, o.p.s., Ivana Kolářová